Zajęcia dodatkowe r.szk. 2012/2013

Nasze przedszkole ma w swojej ofercie zajęcia dodatkowe, takie jak:

Język angielski – we wszystkich grupach wiekowych – opłacane przez rodziców – dzieci poprzez zabawę poznają słownictwo z różnego zakresu tematycznego, kształcą sprawność słuchania i mówienia. Prowadzący wykorzystują różnorodne pomoce dydaktyczne, które wpływają na atrakcyjność zajęć.

Zajęcia rytmiczne – opłacane przez rodziców – dzieci rozwijają poczucie rytmu, wyobraźnię, kształcą koordynacje ruchową, refleks i spostrzegawczość, poznają co to rytm, tempo, dynamika, uczą się śpiewu, a wszystko za sprawą wesołej zabawy.

Religia – nieodpłatnie – zajęcia prowadzone za zgodą rodziców, dzieci poznają wiarę Chrystusa, uczą się modlitw, pacierza, pieśni, poznają obrzędy związane z ważnymi wydarzeniami religijnymi.

Zajęcia logopedyczne – nieodpłatne – mają na celu przeprowadzenie diagnozy logopedycznej oraz nauczanie prawidłowego wymawiania głosek. Zajęcia te stymulują rozwój mowy dziecka, zwiększają wiarę we własne siły, dają dziecku możliwość nawiązywania lepszego kontaktu werbalnego z otoczeniem.