PROJEKT UNIJNY

Projekt Unijny Bd60c75c85d80115f723d6cd626afec0

PROJEKT ZREALIZOWANY W LATACH 2019 - 2021

„Ćwiczę mózg, ćwiczę ciało do przedszkola chodzę śmiało”

Cel projektu:

Celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych.
Projekt zakłada stworzenie 40 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w przedszkolu w Koronowie oraz podniesienie jakości świadczonych usług przedszkolnych poprzez zatrudnienie wykwalifikowanego instruktora nauki pływania oraz organizację zajęć dodatkowych.

Wartość projektu: 292 453,64 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 248 585,59 zł

Realizacja projektu umożliwi pełniejsze wykorzystanie potencjału przedszkola oraz zwiększenie liczby metod pracy z dziećmi, w szczególności uwzględnienie metod i narzędzi z zakresu logopedii.        W oparciu o zajęcia logopedyczne, podopieczni przedszkola zyskają profesjonalne wsparcie w zakresie ćwiczeń wymowy i komunikacji z otoczeniem w formie ćwiczeń prowadzonych indywidualnie z każdym dzieckiem.

Dodatkowo zostanie zatrudniony wykwalifikowany instruktor na basenie   w przedszkolu, w celu objęcia 100 dzieci, czyli 20 grup po 5 dzieci. Średnio   w tygodniu przypada 1 godzina 2x po 0,5 dla dziecka, czyli 660 godzin w projekcie.

Zostanie poszerzona oferta zajęć zwiększających szanse edukacyjne dzieci:

• zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w 5 grup ze względu na rodzaj wady postawy bądź dysfunkcji, 1 grupa to średnio 5 osób łącznie zajęciami zostanie objętych 25 dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 5 lat.   W całym projekcie łącznie zostanie przeprowadzonych 165 godzin średnio jedna godzina w tygodniu na grupę z wyłączeniem ferii letnich i zimowych. Zajęcia będą prowadzone przez nauczyciela posiadającego odpowiednie kwalifikacje z wykorzystaniem pomocy i sprzętów zakupionych w ramach projektu. Dzieci do zajęć będą kwalifikowane na podstawie zaświadczenia lekarskiego określającego rodzaj dysfunkcji. Pierwszeństwo będą miały dzieci pochodzące z obszarów wiejskich.
  • zajęcia teatralne dla dzieci zainteresowanych z predyspozycjami 2 grupy po 13 dzieci łącznie zajęciami zostanie objętych 26 dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 5 lat. W całym projekcie łącznie zostanie przeprowadzonych 66 godzin średnio jedna godzina w tygodniu na grupę z wyłączeniem ferii letnich    i zimowych. Zajęcia będą prowadzone przez nauczyciela posiadającego odpowiednie kwalifikacje    z wykorzystaniem pomocy i sprzętów zakupionych w ramach projektu. Każda grupa wystawi dwa przedstawienia dla rówieśników i środowiska lokalnego. Tematyka będzie związana z zakupionymi pomocami i poruszone zostaną kwestie równości płci.