6 marca - Dzień Logopedy

marzec 06, 2023

6 Marca obchodzimy EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY.
W naszym przedszkolu regularnie odbywają się logopedyczne zajęcia indywidualne i grupowe. Wsparciem objęte są również dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Przypominamy o możliwości korzystania z konsultacji w godzinach dostępności lub innym terminie po indywidualnym umówieniu się.
Do kontaktu zachęcają: neurologopeda Pani Agnieszka Andrzejczak -Tatar  i logopeda Pani Monika Janczukowicz.

Img 20230306 Wa0003

Img 20230306 Wa0002

Z okazji Europejskiego dnia logopedy zachęcamy do udziału w KONKURSIE RECYTATORSKIM pt. Jan Brzechwa dzieciom.

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO
pt. „Jan Brzechwa dzieciom”

1. Nazwa konkursu: „Jan Brzechwa dzieciom”.

2. Organizator konkursu: nauczyciele Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi w Koronowie:
mgr Monika Janczukowicz, mgr Agnieszka Andrzejczak- Tatar, mgr Monika Pawlicka.

3. Termin konkursu: 29 marca - 3latki,       30 marca - 4-5latki.

4. Cele konkursu:
- rozwijanie wrażliwości artystycznej wśród dzieci
- popularyzowanie poezji dziecięcej
- zachęcanie do występów przed publicznością
- rozwijanie zdolności recytatorskich
- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze

5. Zasady uczestnictwa:
- w konkursie uczestnik recytuje dowolny tekst Jana Brzechwy
- konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych 3 latki oraz 4-5 latki
- do konkursu każda grupa zgłasza maksymalnie 4 uczestników W celu wyłonienia przedstawicieli grupy konkurs przebiega w dwóch etapach:
grupowy 20 marca /jeśli będzie taka potrzeba/
konkurs główny : 29 marca - 3latki, 30 marca 4-5latki.

6. Kryteria oceny:
Komisja, w której skład wchodzą: wychowawcy grup, logopeda, dyrektor/vice dyrektor dokona oceny według kryteriów:
- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie
- interpretacja tekstu
- ogólny wyraz artystyczny/ strój, elementy ruchu, gesty

7. Nagrody: Laureaci I, II, III miejsca otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy dyplomy - podziękowanie za udział w konkursie.