WITAJCIE W NASZEJ BAJCE - konkurs teatralny

maj 06, 2020

Konkurs (1)

REGULAMIN KONKURSU TEATRALNEGO

"Witajcie w naszej bajce..." - inscenizacje wierszy Brzechwy i Tuwima.

maj 2020

„Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy - to już jest teatr.”
Gustaw Holoubek

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli teatralnych, ale przede wszystkim zabawa w teatr. Rozbudzanie zainteresowania teatrem, odkrywania w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dziecko do samodzielnej twórczości i działania.

&1. Cele konkursu:
- rozbudzenie zainteresowań teatrem i literaturą dla dzieci,
- rozwijanie mowy poprzez inscenizację bajki,
- zachęcenie rodziców do twórczego spędzania czasu z dziećmi,
- pobudzanie aktywności twórczej dzieci,
- popularyzacja form teatralnych,
- wzbogacanie słownika dzieci.

&2. Organizatorzy:
Paulina Kolasa
Karolina Łątka
Przedszkola Samorządowe w Koronowie
Patronat i współpraca:

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie

Centrum Kultury Synagoga w Koronowie

&3. Adresaci konkursu
Dzieci w wieku przedszkolnym z miasta i gminy Koronowo. Przedszkolak występuje indywidualnie lub z rodziną.

&4. Forma artystyczna
Scenka teatralna z wykorzystaniem słowa mówionego (interpretacja bajki, wiersza itp.) lub/oraz innych środków ekspresji teatralnej np. ruch, pantomima, teatr cieni, wykorzystanie rekwizytu, kabaret, teatr lalek, recytacja etc.

&5. Tekst i środki wyrazu
Występy powinny być dostosowane do wieku i możliwości uczestnika. Prezentacje nie powinny być dłuższe niż 5 minut. Każdy uczestnik może zaprezentować tylko jedno wystąpienie.

&6. Kryteria oceny:
- zgodność treści z zakresem tematycznym (0-5pkt.)
- dobór repertuaru do możliwości dzieci (0-5pkt.)
- sposób przekazania treści, forma pomysłowość (0-5pkt.)
- walory artystyczne (0-5pkt.)
- ilość polubień również będzie brana pod uwagę 

Zwycięzców wyłoni jury w składzie:
Paulina Kolasa – Przedszkole Samorządowe w Koronowie
Karolina Łątka – Przedszkole Samorządowe w Koronowie
Piotr Mitera – Centrum Kultury Synagoga
Dla uczestników przewidziano nagrody i dyplomy!!!

&7. Warunki organizacji:
I. Uczestnicy przygotowują inscenizację do wybranego utworu Tuwima lub Brzechwy, prezentując nagrany występ nie dłuższy niż 5 minut.
II. Rodzice nagrywają występ dziecka lub wspólny rodziny i przesyłają za pomocą poczty e-mail lub wiadomości na portalu facebook do Centrum Kultury Synagoga. Film należy opatrzyć następującymi informacjami:
Imię i nazwisko dziecka
Nazwa grupy przedszkolnej
Tytuł występu i telefon kontaktowy do rodzica
III. CK Synagoga zamieszcza film na swoim profilu na platformie facebook – „CENRTUM KULTURY SYNAGOGA W KORONOWIE”- i podpisuje imieniem i nazwiskiem dziecka oraz nazwą grupy i tytułem występu. Użytkownicy platformy facebook mogą film udostępniać znajomym, polecać i zbierać pod filmem „polubienia”, które będą brane pod uwagę podczas oceny występów.
(Uwaga! Pod uwagę będą brane tylko polubienia pod filmem zamieszczonym przez CK Synagoga, a nie pod udostępnieniami)

&8. Zgody
Każdy rodzic wysyłający film do Centrum Kultury Synagoga wyraża tym samym zgodę na przetwarzanie danych osobowych dziecka do celów konkursu oraz zamieszczenie filmu na platformie facebook na stronie Centrum Kultury Synagoga w Koronowie.

Zgłoszenie prac jest równoznaczne ze zgodą na publikację podpisanego nagrania przez CK Synagoga!

&9. Terminy
I. Na zgłoszenia czekamy od 6 maja do 22 maja 2020r.
II. Wyniki zostaną ogłoszone 30 maja.
III. O wynikach konkursu poinformujemy na stronie internetowej Przedszkola Samorządowego oraz profilu facebook -Centrum Kultury Synagoga-
IV. W związku z sytuacją epidemiologiczną forma przekazania nagród i dyplomów zostanie jeszcze ustalona.